wrz

Największa konferencja SOLIDWORKS w Europie - ruszyła rejestracja

Premiera SOLIDWORKS 2017, przykłady zastosowania oprogramowania do poprawy jakości życia, spotkania z wyjątkowymi ludźmi z branży - to tylko część programu tegorocznego DPS Forum, największego w Europie spotkania użytkowników SOLIDWORKS. Rejestracja na konferencję właśnie ruszyła.

- Projektowanie dla ludzi - to główny temat tegorocznej konferencji. Nie wszyscy wiedzą, że w SOLIDWORKS powstają koncepcje, które poprawiają jakość życia na całym świecie - począwszy od pomysłów na miejskie meble upiększające przestrzeń publiczną, a skończywszy na  innowacyjnych projektach wózków inwalidzkich czy protez rąk - mówi Dawid Fionik z działu marketingu DPS Software, organizator spotkania.

Podczas spotkania, które odbędzie się 26 października na Stadionie Narodowym, będzie też mieć miejsce premiera SOLIDWORKS 2017. - Uczestnicy poznają najnowsze funkcje, dodatki i możliwości oprogramowania. Oprócz tego na gości czekają warsztaty projektowe, konkurs Modelmania i spotkania z wyjątkowymi osobami, które na co dzień używają SOLIDOWRKS- dodaje Fionik.

Wśród prelegentów znalazła się m.in. wielokrotnie nagradzana za swoje projekty Jadwiga Husarska-Sobina, która zajmuje się projektowaniem mebli, sprzętu medycznego i produktów pod wdrożenia przemysłowe. W lipcu otrzymała ona nagrodę Śląska Rzecz za design rehabilitacyjnego robota Luna EMG, pierwszego na świecie takiego rozwiązania do rehabilitacji osób cierpiących na schorzenia nerwowo-mięśniowe.

Na konferencji będzie mówić m.in. o procesie projektowania z podkreśleniem potrzeb użytkowników i projektowaniu 3D wraz z aspektami ergonomii.

Gośćmi specjalnymi tegorocznej konferencji będą dziennikarz naukowy Tomasz Rożek, znany z programów SONDA2 i Nauka To Lubię oraz bloger Jarosław Ostaszewski, który prowadzi popularny wideo portal www.domidrewno.pl.

Coroczne wydarzenie jest okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy użytkownikami SOLIDWORK, ekspertami z DPS Software i przedstawicielami Dassault Systems SOLIDWORKS. Uczestnicy spotkania będą też mieć możliwość  poznania firm, które korzystają z oprogramowania CAD, CAM, CAE czy PDM - zaprezentują się w specjalnej strefie wystawców.

Rejestracja na DPS Forum już ruszyła - formularz do wypełnienia można znaleźć na stronie www.dpsforum.pl. Ci, którzy zapiszą się na konferencję do 30 września, skorzystają z promocyjnej ceny. Studenci i wykładowcy mogą skorzystać ze specjalnej zniżki.

DPS Forum to największe tego typu wydarzenie w Europie. W zeszłym roku w spotkaniu uczestniczyło ponad 400 osób. W tym roku organizatorzy spodziewają się około 500 gości.

Więcej informacji dotyczących wydarzenia jest dostępnych na stronie www.dpsforum.pl.

* * *

DPS Software Sp. z o.o. jest wiodącym dostawcą usług doradczych i rozwiązań informatycznych klasy CAD/CAM/CAE/PDM/PLM wspomagających pracę projektantów, konstruktorów i technologów. Od 1997 roku firma skoncentrowana jest na wsparciu polskich przedsiębiorstw w zakresie oprogramowania do projektowania, wytwarzania, analiz inżynierskich oraz zarządzania dokumentacją. Firma jest pierwszym i największym w Polsce autoryzowanym dostawcą systemu parametrycznego modelowania bryłowo-powierzchniowego SOLIDWORKS. Portfolio firmy zawiera także oprogramowanie AlphaCam, Surfcam, SolidCAM, CabinetVision, iMold, SWOOD, DraftSight. DPS Software Polska specjalizuje się w tworzeniu i wspieraniu środowiska pracy inżynierów w oparciu o rozwinięte Centra Kompetencyjne, Centrum Wsparcia Technicznego oraz Centrum Szkoleniowe. Firma DPS Software Sp. z o.o. wchodzi w strukturę niemieckiej grupy kapitałowej DPS Software GmbH.

DPS Software GmbH działa na niemieckim, austriackim oraz szwajcarskim rynku rozwiązań CAD/CAM/CAE/PDM/PLM/ERP od 1997 roku. Współpracuje z Dassault Systemes w obszarze produktów SolidWorks oraz Sage - systemy ERP, HR, CRM. Firma zajmuje pozycję światowego lidera w sprzedaży SolidCAM. Jest największym dostawcą rozwiązań SolidWorks w Europie i czwartym co do wielkości na świecie, zatrudniając ponad 250 pracowników, którzy obsługują ponad 6 tysięcy klientów.

Dodatkowych informacji udziela:

Dawid Fionik