lut

Etyka w finansach - konkurs

Komisja Etyki Bankowej przy Związku Banków Polskich ogłosiła V polską edycję konkursu Etyka w finansach. Organizatorem światowej edycji jest Obserwatorium Finansowe, szwajcarska fundacja non profit w Genewie (www.ethicsinfinance.org). Jednym z partnerów międzynarodowej edycji jest Międzynarodowy Fundusz Walutowy.
Ideą konkursu Etyka w finansach jest zachęcenie do refleksji nad kwestią etyki w finansach profesjonalistów- pracowników sektora finansowego oraz środowisko akademickie. W dobie przyspieszonego budowania kapitalizmu, dotkniętego głębokim kryzysem finansowym, refleksja nad tym, co sprzyja zachowaniom etycznym, a co je niweczy, jest niezwykle potrzebna. Warto podjąć dyskusję o tym, co należałoby poprawić, wprowadzić czy też wyeliminować, by zarówno zapobiec dalszej erozji zachowań etycznych, jak i odbudować zaufanie klientów do instytucji finansowych.
Konkurs Etyka w finansach daje młodym pracownikom, studentom i naukowcom szansę, aby podzielili się z nami pasją do wykonywanej pracy, a także pomysłami na usprawnienie i ulepszenie systemu. Wymogiem podstawowym stawianym esejom konkursowym jest prezentacja innowacyjnej propozycji zmian mających na celu ochronę lub wykorzystanie wartości etycznych w świecie finansów.
W polskiej edycji konkursu pula nagród sięga 30 000 zł. Sponsorami nagród są:
BGŻ BNP Paribas S.A.
Bank Gospodarstwa Krajowego
Bank Zachodni WBK S.A.
Bank Polskiej Spółdzielczości S.A.
Bank Spółdzielczy w Mińsku Mazowieckim
Bank Spółdzielczy w Zambrowie
Jak wziąć udział w konkursie?
Konkurs jest skierowany do młodych profesjonalistów oraz środowiska akademickiego, w tym studentów i pracowników naukowych, do 35 roku życia. Kandydaci powinni przedstawić niepublikowany wcześniej esej w języku polskim. Esej (maksymalnie 5 000 wyrazów wraz z załącznikami) powinien mieć charakter analityczny bądź sugerować propozycję praktycznego zastosowania etyki. Powinien prezentować pomysły innowacyjne.
Zainteresowani udziałem w konkursie, powinni wysłać zgłoszenie na adres: sekretarzkeb@cpb.pl
W odpowiedzi otrzymają zasady udziału w konkursie oraz oficjalny formularz zgłoszeniowy.
Końcowy termin nadsyłania zgłoszeń to 28 lutego 2017 r.
Prace należy przesłać do 14 kwietnia 2017 r.
Ulotka promocyjna >>>

Jednym z partnerów międzynarodowej edycji jest Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

W polskiej edycji konkursu pula nagród sięga 30 000 zł. Sponsorami nagród są:

• BGŻ BNP Paribas S.A.
  • Bank Gospodarstwa Krajowego
  • Bank Zachodni WBK S.A.
  • Bank Polskiej Spółdzielczości S.A.
  • Bank Spółdzielczy w Mińsku Mazowieckim
  • Bank Spółdzielczy w Zambrowie
Jak wziąć udział w konkursie?

Końcowy termin nadsyłania zgłoszeń to 28 lutego 2017 r.

Prace należy przesłać do 14 kwietnia 2017 r.

Ulotka promocyjna >>>